Практичні аспекти реєстрації змін до відомостей про товариство

Andrii PopkoКоментарі (0)

товариствоДопоки Ви відпочиваєте (принаймні я Вам цього щиру зичу)) ми продовжуємо творити практику застосування новел Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».

Нещодавно в рамках практики корпоративного права наші юристи опрацювали на власному досвіді питання комплексного внесення змін до відомостей про юридичну особу .

Зокрема, до відомостей про товариство з обмеженою відповідальністю клієнт зажадав внести зміни щодо:

  • зміни КВЕДів, 
  • місцезнаходження товариства, 
  • директора товариства,
  • кількісного складу учасників товариства у зв’язку з відчуженням часток на користь іншого учасника.

Що цікаве, зміни проводилися через державного реєстратора при районній держадміністрації через масову відмову нотаріусів від проведення корпоративних дій за новим Законом.

Агов, нотаріуси! Ви чекаєте на прямі роз’яснення Мінюсту щодо правозастосування новел Закону, чи то просто не хочете морочитися із нюансами, котрі виникають при внесенні змін до відомостей про товариства? А може це така негативна рефлексія нотаріусів на тлі масових протиправних дій державних реєстраторів різних комунальних підприємств щодо незаконних змін власників часток в ТОВ на підставі підроблених, сфальшованих документів? Тоді я Вас трішки розумію.

Добре, повернемося до наших процесів. Отже, варто зазначити, що чинна редакція Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» встановлює розподіл згаданих реєстраційних дій, які донедавна можна було проводити одночасно. Так, будь-які зміни до відомостей про ТОВ, у тому числі зміни до статутних документів ТОВ, реєструються окремо від дій, що пов’язані зі зміною складу учасників та розміру їх часток. Як Ви розумієте, за таких обставин виникає необхідність сплатити адміністративний збір двічі!

При цьому при стандартних засвідченнях підписів у нотаріуса на документах все одно довелося стикнутися з нерозумінням нотаріусом вимог Закону. Так, при засвідченні підписів учасників на актах приймання-передачі часток нотаріус вимагав Рішення Загальних зборів учасників про відчуження часток та зміну складу учасників товариства. Після спільного прочитання вимог Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» ми змогли прийти до обопільної згоди щодо відсутності таких вимог.

Також в рамках виконання клієнтського запиту нашими юристами було підготовлено нову редакцію статуту на підставі розробленого нами раніше Типового статуту для ТОВ, положення якого повністю відповідають чинному законодавству України.

P.s. Під час виконання клієнтського замовлення жоден нотаріус не постраждав))

До речі, шаблон Типового Статуту діючого товариств (з директором та без наглядової ради),  а також шаблон Типового Статуту для створення Товариства із коментарями та посиланнями на відповідні статті Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»  Ви зможете вже завантажити у pdf – форматі на нашому сайті.

Power. Loyalty. Professionals.

***

ПРОЕКТ ТИПОВОГО СТАТУТУ ТОВ ДЛЯ ЗАСНУВАННЯ.PDF

ПРОЕКТ ТИПОВОГО СТАТУТУ ТОВ з директором без НР.PDF

*****

{ 0 comments… add one now }

Leave a Comment

Previous post:

Next post: